психолог консультант
Дубіч Сергій
Психолог- Консультант, Тренер КиЇв, Україна
+38 050 536 6282
dubichs76@gmail.com
КАППП
 
Член Українського Союзу Психотерапевтів, Член Київської Асоціації Практикуючих Психологів та Психотерапевтів(КАППП)
 
Дубіч Сергій

Відповіді на Ваші питання

Чи дає психолог поради?

У процесі надання психологічної допомоги психолог прагне до того, щоб приймати клієнта таким, який він є, створити умови для його самовизначення й особистісного зростання, а також до того, щоб він по-новому подивився на власну поведінку. Інакше кажучи, в основі професійного ставлення психолога до клієнта лежить переконання в тому, що людям властива складність, унікальність і тенденція до розвитку й реалізації свого потенціалу.

Тому, як правило, психологи не дають поради. Там де це доречно, психологи воліють надавати психологічно релевантну інформацію, тому що познайомити з інформацією - це не те ж саме, що дати пораду. Поради належать тому, хто їх дає. Інформація ж належить клієнтові, він може її використовувати тоді й так, як вважає за потрібним, або ж повністю проігнорувати їх.

Поради створюють залежність, знання дає волю. Психологи й психотерапевти не мають особливого знання або мудрості щодо того, як слід жити. Те, що вони головним чином привносять у процес психологічної допомоги - це професійні навички, які допомагають клієнтам досліджувати їхні внутрішні уявлення й конфлікти, розуміти існуючі проблеми й здійснювати зміни у власних думках, емоціях і поведінці.

К.В. Ягнюк
стаття публікується з дозволу автора