психолог консультант
Дубіч Сергій
Психолог- Консультант, Тренер КиЇв, Україна
+38 050 536 6282
dubichs76@gmail.com
КАППП
 
Член Українського Союзу Психотерапевтів, Член Київської Асоціації Практикуючих Психологів та Психотерапевтів(КАППП)
 
Дубіч Сергій

Відповіді на Ваші питання

Як оцінити професіоналізм психолога-консультанта?

Для того, щоб знайти компетентного психолога-консультанта, послуги якого буде відповідати вашим потребам і особистим особливостям, вам може знадобитися якийсь час. Сьогодні багато хто проголошує себе фахівцем в галузі психологічної й психотерапевтичної допомоги, однак, далеко не завжди мають професійну підготовку, що відповідає існуючим у даній професії стандартам.

Психологічну допомогу має право надавати психолог або клінічний психолог, що не тільки має вищу психологічну освіту, але й одержав спеціальну підготовку в галузі психологічного консультування або психотерапії. Звичайно, також важливо, щоб психолог мав досвід роботи в галузі психологічного консультування або психотерапії, а також був надійною, відповідальною й чуйною людиною. Тому варто поцікавитися рівнем підготовки фахівця, який може стати вашим особистим психологом. Я б запропонував вам дотримуватися наступних мінімальних вимог до освіти й досвіду фахівця.

Насамперед , психолог-консультант повинен мати ґрунтовну професійну підготовку. Для цього спочатку варто поцікавитися, чи має обраний вами психолог вищу психологічну освіту, коли він закінчив інститут, а також чи є психологія для нього першою або другою освітою. Втім, диплом психолога й навіть науковий ступінь ще не гарантують того, що перед вами кваліфікований психолог-консультант. Далі варто запитати, де і як довго він навчався психологічному консультуванню або психотерапії і який його практичний досвід.

Якщо орієнтуватися на міжнародні стандарти, то мінімальна тривалість фахової освіти в області психологічного консультування або психотерапії повинна бути не менше трьох років. Як і в інших професіях, професійне становлення психолога-консультанта вимагає кілька років практичної діяльності, протягом яких психолог знаходить практичний досвід, час від часу бере участь у семінарах і курсах підвищення кваліфікації, обговорює свій практичний досвід з колегами й супервізором, тобто з досвідченим фахівцем. Членство в професійних суспільствах і асоціаціях є додатковою інформацією, про яку варто запитати в психолога.

Безумовно, краще, якщо перед вами фахівець, що є членом серйозної професійної асоціації або суспільства. Через заходи професійних організацій звичайно здійснюється безперервність професійного розвитку й деякий колегіальний контроль професійної компетентності. Упевнені й досить відкриті відповіді психолога на ці запитання можуть допомогти вам оцінити рівень його професійної компетентності.

К.В. Ягнюк
стаття публікується з дозволу автора