психолог консультант
Дубіч Сергій
Психолог- Консультант, Тренер КиЇв, Україна
+38 050 536 6282
dubichs76@gmail.com
КАППП
 
Член Українського Союзу Психотерапевтів, Член Київської Асоціації Практикуючих Психологів та Психотерапевтів(КАППП)
 
Дубіч Сергій

Відповіді на Ваші питання

Яка тривалість психологічної консультації?

Тривалість психологічної консультації звичайно становить 45-60 хвилин, частіше 50 хвилин. Як показує досвід, більшості клієнтів цієї кількості часу досить. Ще дана тривалість пояснюється й тим, що при такій тривалості консультації психолог має 10- хвилинну перерву, необхідну для того, щоб відпочити й настроїтися на наступний сеанс.

Деякі психологи виділяють для консультацій із клієнтами більшу кількість часу, як правило, не більш 1.5 години. Особливо це поширено серед психологів, що працюють із парами й родинами. Більша тривалість психологічної консультації є нестандартною й за деяким винятками (наприклад, включення в консультацію проведення й інтерпретації діагностичних методик) свідчить про непрофесіоналізм психолога.

Більша частина часу першої консультації, як правило, іде на те, щоб зорієнтуватися в життєвій ситуації клієнта й оцінити його емоційний стан. Тому те, чого варто очікувати від разової консультації із психологом - це одержання підтримки, релевантної інформації й професійної рекомендації. Більш серйозний підхід до проблеми припускає її більш ретельне дослідження, для чого психолог може запропонувати вам зустрітися кілька разів, щоб краще зрозуміти характер ваших проблем і більш виважено підійти до питання визначення оптимального виду допомоги. Разом з тим, у ряді випадків декількох зустрічей буває цілком достатньо, щоб полегшити емоційну ситуацію й скорегувати ваші реакції в тій або іншій життєвій ситуації.

К.В. Ягнюк
стаття публікується з дозволу автора