психолог консультант
Дубіч Сергій
Психолог- Консультант, Тренер КиЇв, Україна
+38 050 536 6282
dubichs76@gmail.com
КАППП
 
Член Українського Союзу Психотерапевтів, Член Київської Асоціації Практикуючих Психологів та Психотерапевтів(КАППП)
 
Дубіч Сергій

Відповіді на Ваші питання

Яка вартість послуг психолога в Києві?

Вартість послуг психолога в Києві суттєво відрізняється - від $10 до $100 доларів за сеанс. Вартість послуг психолога й психотерапевта залежить від багатьох факторів: рівня професійної підготовки, практичного досвіду, кількості часу, вільного для потенційних клієнтів, вартості оренди кабінету, самовпевненості фахівця, особистих переконань та інших прозаїчних факторів.

Яка мінімальна вартість послуг кваліфікованого психолога в Києві? На мій погляд, $25-30 доларів за консультацію. Знайти гарного фахівця за цією ціною цілком реально, хоча й не просто. У психологічних центрах або консультаціях в інших організаціях, послуги психолога або психотерапевта, як правило, коштують трохи вище, тому що в цьому випадку оплачується не тільки безпосередня праця фахівця.

Успішні психологи й психотерапевти, як правило, займаються приватною практикою, тобто ведуть прийом в орендованому для цього приміщенні або в приватних психологічних центрах, часом сполучаючи її із частковою зайнятістю в тих або інших державних установах (лікарнях, поліклініках, школах, інститутах і т.п.). У житті буває всяке, й при необачному виборі фахівця може цілком виявитися й так, що безкоштовна психологічна допомога фахівця, що працює в державному Центрі психологічної допомоги, може виявитися більш компетентною, ніж послуги дорогого "фахівця".

Психолог, що практикує приватно , нерідко має деяку гнучкість у питанні оплати, тобто при фінансових обмеженнях, але сильній мотивації клієнта до психологічної роботи над своїми проблемами є ймовірність того, що психолог може погодитися на деяке її зниження. Багато психологів і психотерапевти досить гнучкі в цьому питанні й нерідко виділяють деяку частину свого часу для пацієнтів з обмеженими фінансовими можливостями.

Крім того, психологи мають колег, знають фахівців - початківців, що дозволяє їм порекомендувати вам досить кваліфікованого фахівця, готового працювати з вами за пільговою і доступною для вас оплатою. Інакше кажучи, питання вартості психологічної допомоги й ваших фінансових можливостей має сенс обговорювати.

К.В. Ягнюк
стаття публікується з дозволу автора