психолог консультант
Дубич Сергей
Психолог- Консультант, Тренер Київ, Україна
+38 050 536 6282
dubichs76@gmail.com
КАППП
 
Член Українського Союзу Психотерапевтів, Член Київської Асоціації Практикуючих Психологів та Психотерапевтів(КАППП)
 
Дубич Сергей

Статті по психології

Про тренінги

Термін «тренінг» (віл латинського tpain, training) має кілька значень — «тренування, репетиції, навчання, виховання, підготовка». Цей термін виник на межі ХІХ-ХХ ст. у рамках шкіл бізнесу та комерції. Уже в той час теоретична підготовка виявлялася недостатньою для того, щоб оперативно включатися в реальні бізнес-процеси. На початку ХХ ст. на групову форму розвитку звернули увагу медики (Дж. Пратт, І.В. В’яземський). Сплеск зацікавленості й миттєвого поширення групової форми роботи почався з кінця 40-х років минулого століття і пов'язаний з ім’ям Курта Левіна. Про історію тренінгу й багато іншого читач може дізнатися на моєму сайті в розділі бібліотека.

Під «тренінгом взагалі» може розумітися будь-яка цілісна навчальна програма або набір процедур, розроблених з метою отримання кінцевого результату у вигляді здатності того, хто навчається до чітко визначеної поведінкової активності із заздалегідь заданими властивостями; здатності того, хто навчається організовувати поведінку, спираючись на ефективні реакції та дії, навички та уміння.

В умовах нашого ринку я, як і багато моїх колег, умовно розділяю тренінг на три види:

1. Соціально-психологічний тренінг.
2. Бізнес-тренінг.
3. Екстремальний тренінг.

Під соціально-психологічним тренінгом я розумію цілеспрямований процес вироблення основних життєво важливих соціальних умінь та навичок, які є основою надзвичайно широкого контексту людської життєдіяльності – міжперсонального спілкування. Наприклад, комунікації, конфліктів, особистісного зростання тощо.

Під бізнес-тренінгом я розумію процес, спрямований, як правило, на формування або підвищення ділових навичок та умінь співробітника або групи співробітників компанії чи фірми. Бізнес-тренінг розробляється для розв’язання конкретних завдань, які стоять перед компанією. Наприклад, підвищення рівня умінь персоналу у сфері продажу, управління, переговорів тощо.

В екстремальних тренінгах створюються умови, де людину змушують учитися діяти по-новому, відкривати в собі ті грані особистості, які у звичайному житті не виявляються. Як правило, людину змушують задіяти свої приховані здібності. Це можуть бути «мотузкові тренінги», походи в гори, стрибки з парашутом, закопування під землю тощо.

У моїй діяльності був досвід проведення як соціально-психологічних тренінгів, так і бізнес-тренінгів. Вважаю, що багато навчальних завдань можна розв’язати за допомогою тренінгової форми навчання.

Ви можете звернутися до мене в ситуації, коли вашій компанії, вам особисто або вашій дитині необхідно усвідомити або навчитися нових форм поведінки, набути необхідних знань, умінь, навичок.

У розділі бібліотека ви можете ознайомитися з програмами, які я проводжу.

Дубіч Сергій
м.Київ